Söke'de İstihdam ve Kalkınma Toplantısı

 

osbilk10 

23 Ocak 2017 Pazartesi 16:17 Haberler.com

Söke İlçe Kaymakamlığı tarafından Söke’de ‘İstihdam ve Kalkınma’ konulu toplantı gerçekleştirildi.

 

 Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya SökeBelediye Başkanı Süleyman ToyranSöke Esnaf Oda Başkanları, sektörel kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantıda Söke'nin ekonomisi, yapılan ve yapılacak olan yatırımlar masaya yatırıldı. Toplantıda merkezi idarenin yürüttüğü ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler verildi, SökeOrganize Sanayi Bölgesi (OSB)'ndeki son durum, tarım sektöründeki desteklemeler aktarıldı. Ardından katılımcılar söz alarak Söke ile ilgili talep, öneri ve sorunları dile getirdi.

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğluİçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla değişik sektör ve alanlarda toplantılar yaptıklarını, bu kapsamda esasen il çapında yapılması gereken kalkınma, yatırım ve istihdam konulu bir toplantının ilçe çapında yapılmasını da uygun gördüklerini belirtti.

Kaymakam Kurtbeyoğlu açılış konuşmasında; "Toplantıda yapılacak yatırımlar ve istihdamın arttırılması noktasında öneriler ile eleştirileri alarak, sonunda oluşacak değerlendirme raporunu ilde yapılacak olan yatırım ve istihdam konulu toplantıya ulaştırmak istiyoruz. Eğer var ise çözebileceğimiz sorunları işbirliği içinde çözmek, burada çözemiyorsak çözecek makamlara bu konuları ileteceğiz. Bugüne kadar şüphesiz çok şey yapıldı. Şüphesiz birçok kişi taş üstüne taş, emek koydu. Bunların üzerine ne yapabilirizi tartışmak istiyoruz. Kısa, orta ve uzun vadeli olarak ilçemizin gelecek programını planlamak durumundayız. Aksi takdirde kendiliğinde oluşan bazı konuların gerisinde kalıyoruz ki, bu da bize başta konut, sağlık, eğitim ve asayiş sorunları olarak dönüyor" dedi.

Kaymakam Tahsin KurtbeyoğluSöke'de yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verirken, ardından Söke OSB hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumun ardından toplantının katılımcıları Söke'nin sorunları ile ilgili talep ve önerilerini dile getirdi. - AYDIN

 

Başkanımız

Linkler